fasiang srnacie workshop workshop4

Vitajte

Vítame vás na stránke Združenia Femina a spol., ktorá je venovaná činnosti nášho občianskeho združenia a taktiež zaujímavej dedinke Srňacie.  
Na tejto webovej stránke nájdete informácie o našich aktivitách, pripravovaných projektoch a podujatiach, ale taktiež informácie týkajúce sa niekdajšej najmenšej dedinky na Orave. Dnes je Srňacie prímestskou časťou Dolného Kubína.
 

Pripravujeme

19navrat do historie

plagat srnka 2023

 

 

 

Aj tento rok sme si pre Vás pripravili sériu tradičných podujatí. Po jarnom skrášľovaní lokality okolo historickej zvonice v Srňacom nás v máji čaká už piaty ročník Mierového pochodu po stopách Spitzovcov. Podujatie bude primárne určené pre žiakov a študentov základných a stredných škôl. Zúčastniť sa však môže každý, kto má záujem o lokálnu históriu a obdobie 2. svetovej vojny.

V mesiaci jún sa bude v amfiteátri v Srňacom konať Odpustová slávnosť na počesť sv. Antonka Paduánskeho, patróna zabudnutej a znovu objavenej dedinky Srňacie.

Príchod Jána si naši predkovia uctievali spevom a pálením svätojánskej vatry, ktorou vítali letný slnovrat. Tieto zvyky si pripomenieme na salaši pri Srňacom.

Leto bude už po 16. krát patriť Návratu do histórie v Srňacom. Tento ročník bude zameraný na poctu ľudovej hudbeĽuptákovcov - Vígeľčákov zo Srňacieho. Svojho času najlepšia ľudová hudba na Orave. Týždeň pred Návratom do histórie sa v Srňacom schádzajú výtvarníci z rôznych kútov sveta a tvoria zaujímavé umelecké diela, ktoré potom prezentújú počas Návratu do histórie a oživujú túto malebnú dedinku.

Tešíme sa na Vás.

Citáty


História je svedkom doby, dňom pravdy, životom pamiatky, majstrom života a hlásateľom uplynulých čias. 

Marcus Tullius Cicero

Partneri

el logo novdk

Kontakt

Združenie Femina a spol.   Partizánska cesta 1513               02601 Dolný Kubín

Email: srnacie@gmail.com

Website: www.srnacie.eu

Newsletter

Chcete dostávať najnovšie indormácie? 

 

Newsletter brought to you by MailChimp.

Reklama